Customer Support Specialist

Skelbimas galioja iki: 2016.12.16

Darbo vieta

Darbo pobūdis

Job description
• Liaise directly with the customers via email and live chat to assist them with queries, providing fast, accurate and thorough responses in both English and Lithuanian;
• Provide general account assistance to customers;
• Inform players about games and game rules using pre-approved templates;
• Inform players about current promotions, using pre-approved promotional material;
• Provide accurate and timely escalation of issues impacting the player’s experience to assist in improving the end user experience;
• Respond to customers’ concerns about site integrity using the pre-approved templates;
• Any other duties associated with assisting players as requested by the Support Services Manager

Reikalavimai

Skills & Capabilities
• Fluent in Lithuanian and English;
• Excellent command of professional writing;
• Strong customer service/communication mentality with first-rate attention to detail;
• Self-motivated, able to work as part of a busy team;
• Ability to work in a high-volume work environment.
Advantages:
• Interest/knowledge of sports and/or poker;
• Customer service or call-center experience;
• Experience/interest in mobile and other innovations;
• Russian language is an asset.

Mes jums siūlome

• Friendly and modern working environment;
• A fair wage consistent to your qualifications;
• Trainings and motivation programs;
• The opportunity of working in shifts.

UAB "Lošimų strateginė grupė"

Lošimų strateginė grupė, UAB.
Mūsų įmonė – lažybų bendrovė TonyBet, sėkmingai veikianti tarptautinėje rinkoje, kurios pagrindinė veikla – lažybų organizavimas internete. Įmonė ypatingai vertina savo darbuotojus, sukuria jiems puikias darbo sąlygas ir investuoja į jų tobulėjimą, todėl šiandien turi sėkmingai dirbančią profesionalų komandą, į kurią yra kviečiami nauji kolegos. Sparčiai augančioje įmonėje dirba daugiau nei 150 aukštos kvalifikacijos Lietuvos ir užsienio specialistų.
Visi UAB "Lošimų strateginė grupė" darbo skelbimai
Kokie žmonės Jus sieja su šia įmone?
Prisijunkite soc. profiliu ir sužinokite!
Jungtis su Facebook »