Karjeros planavimo patarimai

Laiko valdymas darbe – 10 patarimų

Stengiatės būti produktyvūs? Lakstote nuo užduoties prie užduoties, nuolat tikrinate elektroninį paštą, kažką organizuojate, kalbate telefonu, darote pavedimus ir dar milijoną darbų? Žmonės dažnai galvoja, jog būti užimtam reiškia labai daug dirbti. Kartais jie yra teisūs, bet dažniausiai tai reiškia produktyvumo stoką. Jei vienu metu koncentruojamasi į vieną darbą, darbai padaromi keliskart grei... Skaityti toliau »

Pokalbis dėl darbo: nesivadovaukite stereotipais

Remiantis Lietuvos darbo biržos duomenimis, Lietuvoje laisvų darbo vietų skaičius svyruoja nuo trijų iki keturių tūkstančių. Regis, darbo vietų yra nemažai, tačiau dažnas atvejis, kuomet galime išgirsti, jog jauni žmonės neranda norimo darbo. Jaunuoliai susiduria su naujais darbo rinkos iššūkiais, kurių dar tiksliai nesuvokia, todėl svajonių darbas taip ir lieka svajone. Norint pakeisti situaciją, reikia susimąstyti: koks turėtų būti gyvenimo aprašymas, jog sudomintumėte darbdavį, kaip turėtumėte elgtis pokalbio metu? Norėdami sužinoti atsakymus į šiuos klausimus, sulaukti naudingų patarimų būsimiems darbuotojams, kalbiname tarptautinės įmonių grupės ARVI personalo atrankų koordinatorę Liną Žebrauski... Skaityti toliau »

Verta prašyti atlyginimo padidinimo – net 4 iš 5 sulaukia teigiamo atsakymo

Įsivaizduokite, kad dirbate savo įmonėje, gerai atliekate pareigas, esate šaunus darbuotojas. Turbūt bent kartą susimąstėte, kad norėtumėte geresnių darbų sąlygų, tačiau ar pasikalbėjote apie tai su darbdaviu? Darbo portalo CVbankas.lt tyrimas atskleidė, kad pusė darbuotojų dvejotų apie geresnes darbo sąlygas užsiminti vadovui, penktadalis apskritai nesiryžtų apie tai su vadovu kalbėtis. Tačiau daugumai tų, kurie pabandė, neteko nusivi... Skaityti toliau »

Klausimai, kurių reikėtų paklausti darbdavio per darbo pokalbį

Darbo pokalbio pabaigoje darbdavys neretai paklausia: O gal Jūs turite kokių nors klausimų mums?”. Dažnas atvejis, kai būdamas stresinėje situacijoje kandidatas tiesiog nesugalvoja, ko galėtų paklausti potencialaus darbdavio. Tačiau pateikti vieną kitą klausimą darbdaviui yra naudinga – ne tik sužinosite daugiau Jums aktualios informacijos, tačiau ir sudarysite iniciatyvesnio, drąsesnio darbuotojo įva... Skaityti toliau »