Skelbimas neaktyvus
Į šį skelbimą CV siųsti nebegalite

Customer Support Specialist

Darbo vieta

Darbo pobūdis

Job description
  • Liaise directly with the customers via email and live chat to assist them with queries, providing fast, accurate and thorough responses in both English and Lithuanian;
  • Provide general account assistance to customers;
  • Inform players about games and game rules using pre-approved templates;
  • Inform players about current promotions, using pre-approved promotional material;
  • Provide accurate and timely escalation of issues impacting the player’s experience to assist in improving the end user experience;
  • Respond to customers’ concerns about site integrity using the pre-approved templates;
  • Any other duties associated with assisting players as requested by the Support Services Manager

Reikalavimai

Skills & Capabilities
  • Fluent in Lithuanian and English;
  • Excellent command of professional writing;
  • Strong customer service/communication mentality with first-rate attention to detail;
  • Self-motivated, able to work as part of a busy team;
  • Ability to work in a high-volume work environment.
Advantages:
  • Interest/knowledge of sports and/or poker;
  • Customer service or call-center experience;
  • Experience/interest in mobile and other innovations;
  • Russian language is an asset.

Mes jums siūlome

  • Friendly and modern working environment;
  • A fair wage consistent to your qualifications;
  • Trainings and motivation programs;
  • The opportunity of working in shifts.

UAB "Lošimų strateginė grupė"

Lošimų strateginė grupė, UAB.
Mūsų įmonė – lažybų bendrovė TonyBet, sėkmingai veikianti tarptautinėje rinkoje, kurios pagrindinė veikla – lažybų organizavimas internete. Įmonė ypatingai vertina savo darbuotojus, sukuria jiems puikias darbo sąlygas ir investuoja į jų tobulėjimą, todėl šiandien turi sėkmingai dirbančią profesionalų komandą, į kurią yra kviečiami nauji kolegos. Sparčiai augančioje įmonėje dirba daugiau nei 150 aukštos kvalifikacijos Lietuvos ir užsienio specialistų.
Įmonėje vid. atlyginimas 907€
12% didesnis už Lietuvos vidurkį
SoDra rugpjūčio mėn. duomenys (atlyginimas neatskaičius mokesčių)