Nr.1 LANKOMIAUSIAS DARBO PORTALAS

Kokio atlyginimo prašyti per darbo pokalbį? (video)

Publikuota:
Kokio atlyginimo prašyti per darbo pokalbį? (video)



Atlyginimo dydis darbuotojui yra vienas iš svarbiausių dalykų. Didžioji dalis darbo ieškančiųjų nori susirasti darbą, kuriame atlyginimas būtų kuo didesnis arba bent jau būtų perspektyva gerai uždirbti ateityje. Tačiau vis dėlto dauguma darbdavių siūlomo atlyginimo patys nenurodo – prašo kandidatų įvardinti savo lūkesčius.

Atlyginimo tema daugeliui darbo ieškančiųjų yra nejauki. Apie tai kalbėti bijoma, nes pateikus per mažą atlyginimo lūkestį galima save nuskriausti ir gauti mažesnio atlyginimo pasiūlymą, nei iš tiesų esate vertas. Kita vertus, nurodžius per didelę atlyginimo sumą, galima viršyti darbdavio suplanuotą atlyginimo biudžetą ir taip visiškai prarasti galimybes gauti norimą darbo vietą.

Kad ir kaip būtų, per darbo pokalbį vis tiek prieisite prie atlyginimo temos. 

Prieš nustatant konkrečius savo atlyginimo lūkesčius, naudinga atlikti bent minimalų rinkos tyrimą. Visų pirma, peržiūrėkite panašius darbo skelbimus ir juose siūlomus atlyginimus. Tai padės susidaryti bendrą vaizdą. 
Antra, pakalbėkite apie tai su kitais tos srities darbuotojais arba personalo srities specialistais, kurie išmano rinką. Jie taip pat gali patarti, kokio atlyginimo galite tikėtis, atsižvelgdami į Jūsų patirtį bei kitas savybes. 
Galima rasti ir tam tikrų įrankių, kurie pateikia įvairių sričių atlyginimų vidurkius. Patariame žiūrėti kritiškai ir aklai jais nesivadovauti. Vis dėlto atlyginimas gali priklausyti nuo daugelio veiksnių. Pavyzdžiui:
- miesto, kuriame siūlomas darbas;
- įmonės dydžio;
- įmonės veiklos srities;
- patirties reikalavimų;
- siūlomų pareigų atsakomybės lygio;
- ar pareigas sudaro ir vadovavimas kitiems žmonėms? Kokio dydžio komandai?

Nesant įsitikinus dėl konkretaus norimo atlyginimo dydžio, viena iš išeičių, supaprastinančių situaciją, yra norimo atlyginimo rėžių pateikimas. Pateikdami intervalą, nustatykite tokią apatinę ribą, kad toks atlyginimas Jums būtų vis dar priimtinas. Pateikiant atlyginimo rėžį, galima paminėti galimybę derėtis šiame intervale, duoti darbdaviui suprasti, jog esate linkęs susitarti dėl abiems pusėms priimtinos sumos, kuri priklausys ir nuo darbo atsakomybės, ir nuo kitų motyvacinių priemonių bei kitų aspektų.

Turėkite omenyje, jog pageidaujamo atlyginimo dydis darbdaviui parodo ir Jūsų savivertę. Nepersistenkite akcentuodamas darbdaviui, kad pinigai Jums nesvarbu ir kad dirbsite už bet kokį atlyginimą, kad tik gautumėte darbą. Tai gali tik parodyti, kaip pats nevertinate savo įgūdžių ir patirties. Darbdavys, ko gero, taip pat jų nevertins. O gerokai didesnis nei rinkoje siūlomas atlyginimas gali sudaryt Jūsų, kaip pernelyg arogantiško arba nesiorientuojančio situacijoje, kandidato įvaizdį. Žinoma, galima turėti ir didesnius nei rinkos standartas lūkesčius, tačiau reikia turėti argumentų, kaip pagrįstumėte tokią savo vertę.

CVbankas.lt informacija