Nr.1 LANKOMIAUSIAS DARBO PORTALAS

Bendri klausimai, užduodami pokalbio metu

Publikuota:
Bendri klausimai, užduodami pokalbio metu

  • Papasakokite apie save.
    Reikia atsakyti glaustai (kalbėti 2–3 minutes). Išmokite glaustai papasakoti savo gyvenimo aprašymą, nurodykite ir tikslus, kuriuos norite įgyvendinti darbe.
  • Kokie yra jūsų privalumai?
    Pasiruoškite išvardinti tris - penkias geriausias savo savybes.
  • Kokie yra jūsų trūkumai?
    Kai jūsų paklaus apie trūkumus, paminėkite tokią savybę, kuri gali būti ir privalumas.

Pavyzdžiui, galite pasakyti, kad esate labai reiklus (-i) sau. Tuomet pašnekovas gali paprašyti, kad įvardytumėte „tikrą“ trūkumą; tokiam atvejui turėkite sugalvojęs (-usi) papildomą savybę. Svarbu parodyti, kad jūs žinote savo trūkumus ir stengiatės juos įveikti.


Pavyzdžiui, galite pasakyti, kad kitiems esate toks pat reiklus (-i) kaip ir sau. Pasakykite, kad stengiatės tobulinti šią savybę, nes suprantate, kad ne visų kriterijai yra tokie, kaip jūsų, todėl gali atsirasti įtampa tarp jūsų ir tarp žmogaus, iš kurio reikalaujate.


  • Kodėl mes turėtume jus priimti?
    Atsakykite, kad turite gerą kvalifikaciją ir žinias bei esate kompetentingas atlikti pareigas, į kurias kandidatuojate.
  • Ar turite patirties?
    Jei turite patirties dirbti panašų darbą į siūlomą, atsakykite taip. Jūs taip pat galite paminėti kai kurias savybes (pavyzdžiui, esate išradingas (-a) ir mėgstate iššūkius).

Svarbu parodyti, kad jūsų žinios atitinka darbdavio pageidavimus. Galite paminėti asmeninę patirtį, kuri padėjo tobulinti žinias – tai gali padėti gauti darbą.


  • Ar studijuojant yra tokių dalykų, kurie sekasi sunkiau?
    Jei tokių dalykų nėra, greitai atsakykite ir nurodykite pašnekovui balų vidurkį. Jei kai kurie dalykai sekasi prasčiau, pasakykite, kad tam tikrose srityse darote pažangą, kad niekada nepraleidžiate progos tobulinti žinias ir kad dirbate labai sunkiai.
  • Kas jus domina mūsų bendrovėje?
    Čia pravers informacija, kurią radote apie bendrovę. Jei žinote bendrovės pelną ir siekius, galite prijungti šią informaciją prie savų motyvų ir interesų. Jūs taip pat galite paminėti, kuo jūsų patirtis yra panaši į darbą, kurį norite gauti, ir kaip galėtumėte būti naudingas bendrovei, jei būtumėte priimtas.
  • Kokius tikslus sau keliate karjeros srityje?
    Galite susieti jūsų CV nurodytus tikslus su tuo, koks bus jūsų vaidmuo ir pareigos šiame darbe.

Pašnekovas gali pavaizduoti tariamą situaciją, įvardindamas problemą, kuri gali kilti darbe, ir paklausti, kaip į ją reaguotumėte. Tokiu atveju prisiminkite, kokie profesiniai reikalavimai yra keliami, ir atsižvelkite į juos atsakydami, pabrėžkite savo sugebėjimus spręsti problemas. Jei nežinote, ką atsakyti, sakykite, kad patarimo paklausite patyrusio bendradarbio, kuris padės rasti geriausią išeitį ir ją pritaikyti.