Nr.1 LANKOMIAUSIAS DARBO PORTALAS

Kaip susikurti CV, kai neturi darbo patirties? 5 praktiniai patarimai

Publikuota:
Kaip susikurti CV, kai neturi darbo patirties? 5 praktiniai patarimai

Gyvenimo aprašymo kūrimas neretai kelia klausimų: kokia informacija svarbi, kokių klaidų vengti. Neseniai studijas baigę darbo ieškantieji ar profesinę kryptį keičiantys darbuotojai susiduria su svarbiausiu klausimu - ką įrašyti į CV, jei neturiu darbo patirties? Pateikiame 5 praktinius patarimus, kurie padės sukurti patrauklų gyvenimo aprašymą.

Pabrėžkite asmenines savybes ir turimus įgūdžius

Darbo skelbimuose nurodomi ne tik konkretūs profesiniai reikalavimai, bet ir asmeninės savybės bei kiti įgūdžiai. Užsienio kalbų mokėjimas, kompiuterinių programų valdymas, komunikabilumas, atsakingumas ir kitos savybės gali tapti Jūsų privalumu. Peržiūrėkite darbo skelbime esamus reikalavimus, darbo pobūdį, įsigilinkite į įmonės veiklos sritį ir atlikite savianalizę – kuo Jūsų turimos savybės ir gebėjimai naudingi būsimam darbdaviui.

Įrašykite jau turimą gyvenimišką patirtį

Priklausimas organizacijai, savanoriška veikla, atlikta praktika yra geriausia atsvara trūkstamai darbo patirčiai. Įrašykite, kokiuose projektuose dalyvavote, savo turėtas atsakomybes bei įgytus gebėjimus. Nepamirškite nurodyti savo turimo išsilavinimo, jei galite, paminėkite olimpiadų ar konkursų laimėjimus. Dalyvavimas seminaruose, kursuose taip pat svarbus privalumas Jūsų gyvenimo aprašyme. Nesijaudinkite, jog neturite darbo patirties – nurodykite, kokią patirtį jau esate sukaupęs.

Ištaisykite klaidas

Paprastas, bet itin svarbus patarimas darbo ieškantiesiems. Gyvenimo aprašymas, kuriame gausu rašybos bei skyrybos klaidų atrodo neprofesionaliai, gali susidaryti įspūdis, jog sukūrėte paskubomis. Nebijokite paprašyti artimųjų ar draugų pagalbos – galite sulaukti vertingų įžvalgų.

Skirkite dėmesį motyvacinio laiško rašymui

Motyvacinio laiško dėka galite būti pakviestas į darbo pokalbį, net jei Jūsų darbinė patirtis nėra tokia, kokios tikisi įmonė. Išdėstykite, kodėl norite dirbti šioje srityje ir esate tinkamas kandidatas laisvai darbo pozicijai užimti. Parodykite, kad esate susipažinęs su įmone ir jos veikla. Tai padės darbdaviui suprasti, kad šią galimybę vertinate rimtai. Motyvaciniame laiške atsiskleidžia Jūsų asmeninės savybės, todėl būkite kūrybiški!

Adaptuokite CV kiekvienai darbo pozicijai

Kiekviename darbo skelbime keliame skirtingi reikalavimai būsimam darbuotojui, skiriasi darbo pobūdis bei įmonės veikla, todėl geriausias gyvenimo aprašymas yra tas, kuris pritaikytas konkrečiai darbo pozicijai. CVbankas.lt portale galite sukurti keletą CV – siūlome pasinaudoti šia galimybe patogiai darbo paieškai.