Nr.1 LANKOMIAUSIAS DARBO PORTALAS

Nemokšiškai parašytas darbo skelbimas nesudomina kandidatų

Publikuota:
Nemokšiškai parašytas darbo skelbimas nesudomina kandidatų

Paskelbusi, kad ieško darbuotojų, įmonė beveik visuomet nurodo bent minimalių kriterijų kandidatams, pateikia reikalavimų sąrašą. Tačiau renkasi ne tik darbdavys, bet ir darbuotojas – kandidatai kreipia dėmesį ne tik į tai, koks darbas siūlomas, bet ir į įmonės reputaciją bei savo įvaizdžio kūrimą.

Netgi 90 proc. darbuotojų ar darbo ieškančiųjų pirmiausi atkreipia dėmesį, kaip parašytas (ar be klaidų, ar sklandus ir informatyvus aprašymas pateiktas) skelbimas, rodo darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos apklausos rezultatai. Pasak šių apklausos dalyvių, skelbimo tekstas reprezentuoja įmonę, o jiems svarbu, kokioje įmonėje darbinasi. Vos po 5 proc. respondentų pripažįsta, kad klaidas darbo skelbimuose pastebi, bet jų nesureikšmina arba į jas visai nekreipia dėmesio, nes svarbiausia – pats darbo pasiūlymas.

Paklausti, ar svarbu, kad įmonė darbo skelbimą rašytų su lietuviškais rašmenimis, netgi 80 proc. apklausos dalyvių mano, kad darbo pasiūlymai turi būti pateikti oficialia kalba. Kiek daugiau nei dešimtadalis mano, kad lietuviškų rašmenų galima ir nevartoti, tačiau tik su sąlyga, kad tekstas būtų parašytas be kitokių klaidų. Lietuviški rašmenys darbo skelbimuose visiškai nesvarbūs 8 proc. dalyvavusiųjų apklausoje.

CVbankas.lt apklausos rezultatai taip pat atskleidė, kad beveik visi kandidatai, radę patrauklų darbo pasiūlymą, būtinai ieško papildomos informacijos apie įmonę, domisi atsiliepimais, ieško pažįstamų asmenų, kurie būtų toje įmonėje dirbę. Vos 3 proc. respondentų papildomai apie darbą siūlančią įmonę nesidomi, nes jiems svarbu ne darbdavys, o pati darbo specifika.

Darbuotojai pripažįsta, kad juos labiausiai glumina, kai darbo skelbimuose slepiama, kokia įmonė siūlo darbą. 47 proc. respondentų tai kelia įtarimų, nepasitikėjimo jausmą, dar 42 proc. sako, kad tokie darbo pasiūlymai, kai nerodomas įmonės pavadinimas ar yra užslėpta įmonės informacija, jų nesudomintų ir jie nekandidatuotų. Apie dešimtadalį darbuotojų tokią situaciją vertina priešingai – jų nuomone, tai normalu, nes įmonė gali ieškoti darbuotojo vietoj dar dirbančio asmens ir nenori, kad šis sužinotų.

Įvertinus apklausos rezultatus, manytina, kad darbdaviai, keldami reikalavimų būsimiems darbuotojams, turėtų atsižvelgti, ar pateikia pakankamai informacijos apie įmonę ir siūlomą darbą, ir pasirūpinti, kad darbo pasiūlymas būtų bent jau pateiktas sklandžia ir taisyklinga lietuvių kalba.

CVbankas.lt informacija